GW CS8PM1.EM-LPLR-XX59-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWCS8PM1.EM-LPLR-XX59-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWCS8PM1.EM-LPLR-XX59-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWCS8PM1.EM-LPLR-XX59-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WARM WHT 2500K 1212
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® SSL 80 White, Warm 2500K 2.85V 350mA 80° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
126 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
Current - Max
1.3A
Part Status
Active
1212 (3030 Metric)
CCT (K)
2500K
Supplier Device Package
1212
Flux @ 85°C, Current - Test
126lm (112lm ~ 140lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
350mA
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V
Thermal Resistance of Package
4.2°C/W