GR JTLPS1.23-G7H4-45-1-150-R33 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GR JTLPS1.23-G7H4-45-1-150-R33 |
Description | DURIS E 2835 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting Color DURIS® E 2835 Red 620nm (Typ) 1411 (3528 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Max 200mA |
Mfr | Luminous Flux @ Current/Temperature 24lm (Typ) |
Series | Temperature - Test 25°C |
Wavelength 620nm (Typ) | Supplier Device Package 1411 |
Current - Test 150mA | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Lumens/Watt @ Current - Test 74 lm/W | Thermal Resistance of Package 9.7°C/W |