GF CSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33
DigiKey Part Number
475-GFCSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GFCSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GFCSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GF CSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33
Description
LED OSLON
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Optimal Horticulture Far Red 730nm (Typ) 1212 (3030 Metric)
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
473mW (380mW ~ 565mW)
Mfr
Temperature - Test
25°C
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
SMD
Wavelength
730nm (Typ)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
350mA
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.95V
Thermal Resistance of Package
2°C/W
Current - Max
1A