GB PSLM31.13-ETFR-56-1-100-R18
DigiKey Part Number
475-GBPSLM31.13-ETFR-56-1-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GBPSLM31.13-ETFR-56-1-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GBPSLM31.13-ETFR-56-1-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GB PSLM31.13-ETFR-56-1-100-R18
Description
LED DURIS S 5 BLUE 470NM 2SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® S 5 Blue 476nm (472nm ~ 480nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
200mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
12lm (10lm ~ 14lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Wavelength
476nm (472nm ~ 480nm)
Supplier Device Package
1212
Current - Test
100mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)