L77TWB13W3SMP3SV4FRM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 40
Datasheet
Image for L77TWB13W3SMP3SV4FRM6 is not available
L77TWB13W3SMP3SV4FRM6
DigiKey Part Number
L77TWB13W3SMP3SV4FRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWB13W3SMP3SV4FRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Part Status
Active
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Style
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Contact Material
Bronze
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C