L77HDE15SD1CH3R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 45
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Assmann WSW Components
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 317
In Stock: 670
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDE15SD1CH3R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDE15SD1CH3R
DigiKey Part Number
L77HDE15SD1CH3R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDE15SD1CH3R
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDE15SD1CH3R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C