L717HDE15PD1CH3RC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1.732
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
EDAC Inc.
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDE15PD1CH3RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDE15PD1CH3RC309
DigiKey Part Number
L717HDE15PD1CH3RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDE15PD1CH3RC309
Description
CONN D-SUB HD PLG 15POS R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDE15PD1CH3RC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C