M83513/13-C02NP
DigiKey Part Number
4305-M83513/13-C02NP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M83513/13-C02NP
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS R/A PCB
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Backset Spacing
0.130" (3.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C