AB-FA01208-19700-8A2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AB-FA01208-19700-8A2 |
Description | LED MOD AB-FA RGBW LNR STRIP |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V |
Manufacturer American Bright Optoelectronics Corporation | CRI (Color Rendering Index) 80 |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Features IP20 |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 5000.00mm L x 8.00mm W (50.00mm L per Segment) |
Type LED Module | Height 1.60mm |
Color Red, Green, Blue, White (RGBW) | Lens Type Flat |
Configuration Linear Light Strip, Flexible | Base Product Number |
Current - Test 660mA |