C3E-24.000-9-1010-R
DigiKey Part Number
3997-C3E-24.000-9-1010-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C3E-24.000-9-1010-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C3E-24.000-9-1010-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3E-24.000-9-1010-R
Description
CRYSTAL 24MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 9pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3E-24.000-9-1010-R Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)