ATS-61425K-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS1436-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-61425K-C1-R0
Description
MAXIGRIP FANSINK 42.5X14.5MM
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Fin Height
0.571" (14.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.60°C/W @ 200 LFM