DML-12-A-H-T-A-SBL
DigiKey Part Number
2057-DML-12-A-H-T-A-SBL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DML-12-A-H-T-A-SBL
Description
CONN HEADER R/A 12POS 3MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 12 position 0.118" (3.00mm)
Category
Termination
Solder
Contact Length - Post
0.126" (3.20mm)
Packaging
Bulk
Insulation Height
0.290" (7.37mm)
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V