ABM11W-24.5760MHZ-8-D1X-T3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABM11W-24.5760MHZ-8-D1X-T3 |
Description | CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.576 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABM11W-24.5760MHZ-8-D1X-T3 Models |
Category | Load Capacitance 8pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 24.576 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |