S-1315D25-M5T1U3 is Obsolete and no longer manufactured.
ABLIC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1315D25-M5T1U3
DigiKey Part Number
1662-1487-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1315D25-M5T1U3
Description
IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT23-5
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
60dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage Dropout (Max)
0.344V @ 200mA