S-1313C25-M5T1U3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S-1313C25-M5T1U3 |
Description | IC REG LINEAR 2.5V 200MA SOT23-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage Dropout (Max) 0.38V @ 100mA |
Mfr | Current - Output |
Series | Current - Quiescent (Iq) 1.35 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Control Features Enable |
Part Status Active | Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown |
Output Configuration | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Output Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Regulators 1 | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Supplier Device Package SOT-23-5 |
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V | Base Product Number |