PMK432C6477MM-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMK432C6477MM-T |
Description | CAP CER 470UF 2.5V X6S 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PMK432C6477MM-T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) |