PFM4914BB6M24D0T08
DigiKey Part Number
1102-5429-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PFM4914BB6M24D0T08
Description
AC/DC CONVERTER 24V 400W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 16.7A 85 ~ 264 VAC Input
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Series
Efficiency
92%
Size / Dimension
4.91" L x 1.40" W x 0.37" H (124.8mm x 35.5mm x 9.3mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Line Regulation
±3%
Voltage - Output 1
24V
Load Regulation
±3%
Current - Output (Max)
16.7A
Weight
0.344 lb (156.04 g)
Power (Watts)
400 W