AMK325AC6227MM-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 4.207
Datasheet
220 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
AMK325AC6227MM-T
DigiKey Part Number
587-4341-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMK325AC6227MM-T
Description
CAP CER 220UF 4V X6S 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AMK325AC6227MM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)